Veřejnou dopravou kolem Kuty a do Ubudu

Tak jako většina turistů se i Vy můžete při své návštěvě Bali rozhodnout strávit pár nocí v turistické Kutě či jejím blízkém okolí. Jihozápadně, několik kilometrů od Denpasaru se táhne 4,5 km dlouhý úsek písečných pláží začínající nejjižněji kousek za Discovery Shopping Mall pláží Pantai Segara, přecházející v Kuta Beach, Legian Beach a končící nejsevernější pláží Pantai Semyniak. Po celé délce pláží byla vybudovaná značně hustá turistická infrastruktura a může být ze začátku poněkud nejasné, jakým způsobem se levně přepravit po Kutě a mezi jednotlivými zónami.

Doprava po Kutě a okolí

Taxikáři Vás očešou. Pokud se přeci jen rozhodnete využít taxi služeb, vyhledejte Bluebird Taxi (mají i aplikaci). Chce to mít trochu štěstí na poctivého taxikáře, který Vám potvrdí, že použije taxametr. Nástupní sazba a každý započatý kilometr Vás pak přijde na 7,000 IDR.

Odvážnějším cestovatelům s dostatkem času doporučím využití velmi levných bemo. Tedy tmavě modrých oprýskaných sdílených dodávek cirkulujících po městě a mezi městy od rozbřesku do soumraku. Jízdné je velmi nízké. Kdo je machr ve smlouvání, poveze se z Kuty do Semyniaku za 5,000 IDR. Běžný turista zaplatí něco kolem 10,000 IDR za osobu. Největší problém je ale odhadnout trasu bema a kde takové bemo stopnout. Na Kutě se většina bemo pohybuje po Jl. Pantai Kuta Beach, Jl. Legian a Jl. Raya Kuta.

Kde stopnout bemo do Denpasaru (5 - 10K IDR) se dozvíte v článku zde.

Mnoho turistů a dovolenkářů nicméně nemá chuť ztrácet čas hledáním bema a dohadováním se o ceně.

Pro Vás mám tip na dobře komunikovanou síť zelených klimatizovaných mikro a minibusů Kura-kura Bus. Ti Vás povozí jak po Kutě, tak do přilehlých zón Legian a Semyniak za příjemných 20,000 IDR na každé trase.

Je možno zakoupit 3 denní pass za 150K a 7 denní pass za 250K. Na nejfrekventovanějších trasách v Kutě a Legianu mikrobusy přijíždí v intervalu 20 - 30 min v časovém rozmezí 9 - 18:40.  

Více informací o službě Kura-kura Bus hledejte na webu společnosti

verejna doprava v Kute na Bali

Kuta - Ubud

Autobusy Kura-kura Bus taktéž obsluhují trasu Kuta - Ubud. Za cenu 80K IDR na osobu Vás komfortně svezou z DFS Bus Bay (z parkoviště mezi Bali Galeria a Cinema Galeria XXL, mapa)

K DFS Bus Bay se dá spolehlivě dojít pěšky z Popies 1 za 20 min, případně existuje možnost využití Kura-kura mikrobusu na žluté nebo zelené trase.

V případě zakoupení zpáteční jízdenky na trase Kuta - Ubud zaplatíte pouze 120K IDR za obě cesty.

Za 60K IDR Vám budou nabízet tiket do Ubudu také trhovci a cestovní kanceláře v Kutě.

Chcete-li jít s cenou ještě níže, podívejte se na článek Z Kuty do Ubudu za 28,500 IDR.

verejna doprava kuta a do ubudu
verejna doprava kuta a do ubudu