Turistická víza do Laosu v Hanoji

Hanoj, Vietnam

Pro vstup do Laosu je nutné turistické vízum. Plánujete cestu do Laosu, nacházíte se v Asii a nevíte, kde takovéto vízum sehnat? Čtěte dále.

 

Turistické vízum “Upon Arrival” může být vystaveno na většině silničních přechodů a na leteckých mezinárodních letištích (předem si ověřte jejich aktuální seznam). Na letištích by neměly nastat žádné problémy, vyplníte žádost, přiložíte pasovou fotografii, zaplatíte poplatek a během pár minut máte vízum hotové. Pokud se ale rozhodnete překročit hranici na méně frekventovaném silničním přechodu, je dobré vyřídit si vízum dopředu a zamezit tak určitým průtahům ze strany celníků, vyhnout se podvodům (úplatky, dvojí placení za vízum atd.) a snížit pravděpodobnost odmítnutí udělení víza na hranicích.

My se rozhodli pro vyřízení víza předem ve Vietnamu v Hanoji a později na hranicích vše probíhalo hladce.

 

Pokud žádáte o vízum v Hanoji, dostavte se osobně na adresu Konsulárního oddělení Laoské ambasády na adresu: 40 Quang Trung Street, Hanoi, v úředních hodinách Po-Pá 8:30 – 11:30, 13:30 – 16:30. Vyplníte žádost, přiložíte jednu pasovou fotografii a odevzdáte pas. Vyřízení víza potrvá až 3 pracovní dny. Pokud žádáte o expres vyřízení do druhého dne, připlatíte si 5 USD. My jsme na vízum čekali 2 dny, v úterý odpoledne jsme podali žádost a ve čtvrtek ve 3 odpoledne jsme si vízum vyzvedli. Vše probíhá bez komplikací, pracovníci na konsulátu jsou milí, vyplnění žádosti trvá asi 5 minut a nikdo se Vás neptá na žádné otázky.

To nejlepší na konec. Za takto získané vízum (ve standardní době vyřízení) zaplatíte 20 USD oproti 30 USD na hranici. Pokud nemáte hotovost v USD, akceptují i Vn při kursu 22,000 Vn za 1 USD. Seznam poplatků za vízum dle jednotlivých zemí si můžete ověřit na stránkách Laoské ambasády (http://www.laoembassyhanoi.org.vn/) pod odkazem „Visa Fees“.