Jak na turistická víza do Kambodži v Hanoji?

Hanoj, Vietnam

Tak jak jsem zmiňoval v předchozím článku o udělení víza do Laosu, v některých případech je vhodné vyřízení víza předem - například pokud se rozhodnete překročit turisty méně využívaný hraniční přechod (neakceptující e-visa) nebo si jen chcete ušetřit případné komplikace na hranicích.

 

Poté, co mě hned několik přátel upozornilo na nekalé praktiky na thajsko-kambodžské hranici (zkasírují 35 USD za vízum v autobuse a dalších 35 USD při přechodu hranice), jsem se rozhodl pro bezpečnější variantu vyřízení víza předem v Hanoi.

 

Oficiální adresa kambodžské ambasády v Hanoji je 71 Tran Hung Dao Street, nicméně vydávání víz mají na starost v budově se vstupem z ulice Quang Trung v úředních hodinách Po-Pá, 8:30 – 11:00 a 14:00 – 17:00. Před vstupem do kanceláře konsulárního oddělení Vás nejdříve nechají vyplnit žádost, požádají o jednu pasovou fotografii a kopii datové stránky pasu. V kanceláři úředník ověří informace a vybere poplatek 35 USD (tedy stejný poplatek jako na hranici). Pokud nemáte USD, nevadí, úředník akceptuje i vietnamské dongy při kursu 22,000 VND za 1 USD.

 

Standardní doba vyřízení jsou 3 pracovní dny, za příplatek 5 USD do druhého pracovního dne. My jsme žádost podali ve středu ráno a vízum vyzvedli v pátek v 10 hodin dopoledne. Vše proběhlo velmi rychle a bez komplikací. Personál na ambasádě byl velmi přátelský a ochotný.

Embassy of Cambodia in Hanoi - tourist visa