Kde zakoupit SIM a levný 3G/4G LTE mobilní internet na Bali

3G internet na Bali

Dorazili jste na Bali, ale nechcete se zcela odpojit od virtuálního světa, či se pouze spoléhat na mizerná WiFi připojení levnějších hotelů? Každý přeci potřebujeme surfovat, skypovat, chatovat, snapchatovat, facebookovat, youtubovat a vyhledávat vše potřebné informace pro cestování po Indonésii.

V prvních dnech pobytu naše kroky rozhodně povedou do krámu zprostředkovatele telefonních služeb, kde zakoupíme SIM kartu nabitou 3G/4G internetem.

Pokud tak učiníte v Kutě na Bali, či jiném profláklém turistickém středisku, rozhodně nedoporučuji zakoupit tuto SIMku u pouličního prodejce nebo v nějaké pofiderní "cestovní agentuře". Ti Vás totiž vezmou na hůl. A to zaručeně. Takhle můj kamarád Majkl zakoupil SIMku s internetem ve stánku u nepoctivého trhovce na Kutě za do nebe volajících 400K IDR, když v oficiálním krámu byste za to samé zaplatili více než dvakrát méně.

Za nákupem mobilního internetu se vydejte do autorizované prodejny.

Dobré zkušenosti mám se službami společnosti TELKOMSEL. V Kutě na Bali hledejte jednu z prodejen TELKOMSEL v druhém patře nákupního centra Mal Bali Galeria (mapa).

V prodejně Grapari Telkomsel se Vám dostane perfektního zákaznického přístupu. Plynně anglicky mluvící personál SIMku za Vás aktivuje a nabije požadovaným datovým plánem 3G/4G internetu. Vyžádají si od Vás pouze jeden osobní doklad a celý proces potrvá cca 10 min.

Za novou SIM PATI zaplatíte 10,000 IDR (12,000 kredit) a za nejlevnější tarif 2GB mobilního 3G/4G internetu (30 dní platnost) zaplatíte dalších 90,000 IDR.

Máte na výběr z mnoha tarifů lišící se dobou platnosti a FUP limitem. Od základního 2GB plánu se dostanete až na 32 GB s platností 6 měsíců za 850,000 IDR:

4GB, 30 dní za 140,000 IDR

6GB, 30 dní za 200,000 IDR

8GB, 30 dní za 270,000 IDR

Více o tarifech čtěte na stránce TELKOMSEL (web)

Na závěr dodám snad jediné - od svého 3G/4G mobilního internetu neočekávejte žádné závratné rychlosti jako v Evropě. I přes plný signál a 100% dostupnost 3G mi chvílemi připadala rychlost přenosu spíše jako zastaralá 2G.

Pro kontrolu kreditu vytočte *888# a pro zjištění stavu dat pak *889#

Ubud

V Ubudu prodejnu Telkomsel objevíte na křižovatce Jl. Raya Ubud a Jl. Cok Gede Rai (mapa).