Jak je to se spaním na letišti Ngurah Rai International na Bali

Kuta, Bali, Indonésie

Aktualizováno 25.1.2017

V návaznosti na článek „Na co tágem do Kuty, když to jde pěšky“ bych rád pokračoval v tipech pro nízkonákladové cestovatele. Pokud přilétáte na balijské mezinárodní letiště v pozdních nočních hodinách, či odlétáte k ránu, mám pro vás doporučení jak ušetřit nějaké ty chechtáky za hotel.

 

Vykašlete se na předražené noční taxi. Cesta pěšky do Kuty v noci také nemusí být zrovna nejbezpečnější. Ušetřete si starosti s nočním sháněním ubytování ve městě a místo toho přenocujte na letišti.

 

Pokud vám nedělá problém zříci se chvilkového komfortu, nebude vám chybět nic. Letiště je otevřeno 24/7, levný krámek s potravinami hledejte před hlavním vchodem, od výtahu přes ulici na pravé straně (nekupujte vodu přímo na letišti, cena je několikanásobně vyšší), k dispozici máte neomezenou vysokorychlostní WiFi a elektrické zásuvky (evropský typ), pro základní hygienu postačí čisté a prostorné toalety.

 

Nyní k tomu nejdůležitějšímu. Jaké je nejvhodnější místo pro přenocování na letišti Ngurah Rai? Po vstupu do příletové haly se vydejte na pravé straně po eskalátorech do druhého patra (nebo jeďte výtahem do 2. patra). Zde objevíte neobsazené prostory budoucích komerčních zón. Nyní tyto prostory leží ladem a nabízí vše potřebné pro bezstarostné a bezpečné přenocování. V nočních hodinách se zde potkáte jen s několika převážně turisty hledající kus podlahy pro přespání. Nikdo vás nebude kontrolovat, okukovat nebo rušit.

 

Takto jsme zde strávili celkem 2 noci při našich cestách na Bali. Ráno kolem 6 hodiny vyrazte pěšky do Kuty. Za 45 minut klidnou chůzí jste tam a ještě stihnete snídani v ceně ubytování třeba v Ayu Beach Inn (mapa, 150K) přímo na Jl. Popies 1.

 

Za ušetřených 220K za noc v hotelu a taxi si raději vychutnejte All You Can Eat & Drink pro dva ve Sky Garden (mapa, 198K + 30K tax)!

Více o našem putování po Indonésii včetně užitečných tipů se dozvíte zde.

Overnight stay at Ngurah Rai International Airport in Bali

Ngurah Rai International Airport has enough room for casual overnight stays. The airport staff won't bother you, and due to the small size of the terminal, you won't have any issue to find the right spot quickly.

Please reload

Potvrzuji, že i koncem ledna 2017 jsou zmiňované prostory stále k dispozici a přímo vybízí k příležitostnému přenocování.