Na co tágem z letiště do Kuty, když to jde pěšky!

Kuta, Bali, Indonésie

Jako správní backpackeři jsme to vzali pěkně nízkonákladově hned od začátku našeho pobytu v Indonésii. Pokud nejste zrovna ověšeni zavazadly a surfboardy, můžeme tuto variantu vřele doporučit! Ušetříte pěkných 70,000 IRD, což by Vás stálo běžné taxi z letiště.

 

Naprostá většina turistů přilétající na balijské letiště Ngurah Rai Airport  bere bez větších rozmyslů hned první taxi, které se namane. Pokřikujících taxikářů postává v hale příletů víc než dost. Chytřejší turisté využijí služeb předplacených taxi za výhodnější fixní tarif na přepážce u vstupu do Duty Free Shopu. Nicméně nikomu asi nedochází, že Kuta je hned za rohem.

 

Na rozdíl od všech těchto lidí jsme se rozhodli do Kuty jednoduše dojít pěšky.

Těch necelých 4km se dá zvládnout pohodovou chůzí zhruba za 45min. Po projití parkoviště s taxíkama hned za letištěm se vydáte severně buď po hlavní ulici Jl. Kartika nebo to vezmete jako my úzkými uličkami pěkně mezi baráčkami místních lidí. Vaším cílem budou přilehlé ulice u pláže Legian Beach. Backpackerami nejčastěji vyhledávané ulice s budget ubytováním jsou pak především Jalan Popies 1&2.