Sim karta a 4G LTE mobilní internet ve Vietnamu, Ho Chi Minh

4G LTE Internet Vietnam Viettel

Jaký je oficiální a nejméně rizikový proces zakoupení nové Sim karty s datovým balíčkem ve Vietnamu se dozvíte v následujícím krátkém manuálu.

Jistě každý z nás chce být v dnešní digitální době neustále online, kdykoliv a kdekoliv. A to i během cestování po JV Asii. Ve Vietnamu je k dispozici dostatek operátorů poskytující levné služby na poměrně spolehlivé 4G LTE síti. Datové balíčky jsou zde za pakatel, ale vždy se hodí dopředu vědět na co se zaměřit a čemu se vyvarovat.

Turisté přilétající na mezinárodní letiště v Ho Chi Minh nebo Hanoji mohou zakoupit Sim kartu hned v letištní hale u stánku oficiálního distributora. V Ho Chi Minh, v příletové hale můžete vyhledat pult mobilního operátora Viettel. Na letištích je samozřejmě nutno počítat s určitou prémiovou přirážkou ke standardní ceně.

V konkrétním případě Ho Chi Minh bych se vyvaroval nákupu Sim karet v centrální backpackerské zóně v okolí ulici Pham Ngu Lao v Districtu 1. Tak jak tomu bývá v případě ostatních turistických zón velkých asijských měst, i zde můžete narazit na stáda podvodníčků a mazaných překupníků. Na Pham Ngu Lao nebudete mít rozhodně problém narazit na nabídky Sim karet v jedné z mnoha poboček cestovních kanceláří, či turistických center (oficiálních jen na oko) nebo ve stánku se suvenýry.

Mějte ale na paměti, že v současné době je dle zákona ve Vietnamu nutnost při aktivaci Simky nejdříve každého turistu patřičně zaregistrovat. Zmiňovaní prodejci Vám prodají většinou Simku již předaktivovanou na cizí jméno, která může, ale nemusí dlouhou dobu fungovat. Dle ohlasů turistů se tak běžné stává, že zakoupený kredit na Simce neplatí stanovenou dobu nebo dokonce, Simka byla po pár dnech používání zablokována samotným operátorem. A opět i zde, očekávejte vyšší turistickou marži ke standardní ceně.

Oficiální postup pro turisty tedy doporučuje zakoupit Simku přímo na pobočce libovolného operátora, zaregistrovat se a neriskovat případné nepříjemnosti.

Z mé vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit služby největšího vietnamského operátora Viettel. Pokrytí sítě je perfektní a nikdy nebudete mít problém sehnat dobíjecí kupon v jakémkoliv kiosku.

V Ho Chi Minh vyhledejte oficiální prodejnu Viettel nedaleko Pham Ngu Lao v ulici 20 Durong 3/2 (mapa) nebo o 1,5 km dále ve stejné ulici na adrese 298 Durong 3/2 (mapa, pohodlně dojedete z Pham Ngu Lao autobusem č. 02 (5,000 VND) - pro jízdní řád použijte Google Maps). V prodejně na 298 Durong jsme absolutně bez potíží vyřídili Sim kartu s internetem i my. Personál s velmi profesionálním přístupem mluvil anglicky a vše bylo vyřízeno během 10 min.

Vezměte si s sebou pas, jehož kopii zhotoví pracovník pobočky během samotné registrace. Po registraci je možné přímo v prodejně nabít kredit a zvolit libovolný datový balíček. Vše bylo provedeno pracovníkem Viettelu.

Cena služeb

Aktivace nové Sim karty, 50,000 VND

1 GB, LTE, 40,000 VND, 30 dní

3 GB, LTE, 70,000 VND, 30 dní

5 GB, LTE, 90,000 VND, 30 dní

8 GB, LTE, 125,000 VND, 30 dní

30 GB, LTE, 300,000 VND, 30 dní

 

(Pro orientaci počítejte 10,000 VND = 10 CZK)

Více aktuálních informací čerpejte z oficiální stránky Viettel (https://viettel.vn/4g)

Pro kontrolu stavu datového limitu odešlete KTTK na 191

 

LTE mobilní internet je ve Vietnamu opravdu levný, takže zakoupení Simky s datovým balíčkem se rozhodně vyplatí!

Viettel Store Ho Chi Minh

Prodejna Viettel, Ho Chi Minh, 298 Durong 3/2