Dobré a levné tradiční Warungy (restaurace) v Ubudu

V turistickém centru Ubudu rozhodně nebudete mít jediný problém najít příjemnou restauraci nebo útulný bar. Ubud maximálně těží z rostoucího turismu a počet restauračních zařízení je zde přehršel. Dostane se Vám tradičních balijských pokrmů naservírovaných na banánovém listu. Čínská, indická a mezinárodní (evropská) kuchyně mají zde své zastoupení také. Vydatné jídlo spláchnete velkým pivem Bintang (35 - 45K IDR) nebo míchaným drinkem (60K IDR a více) v pohodlném gaučíku na jedné z mnoha terásek nebo lounge.

Ne ale každému (především dlouhodobým cestovatelům) se chce každý den platit přemrštěné ceny za pokrmy, které stojí o pár ulic dále polovic. Nejen díky movitým čínským turistům restauratéři vyšponovali ceny za pokrmy v centru Ubudu poměrně vysoko. Za těstoviny tak zaplatíte 60K IDR (115 Kč), za placku s názvem pizza 50K a za indonéskou nejlevnější klasiku Nasi Goreng (smažená rýže) si řeknou 30K. A odtud ceny šplhají jen nahoru.

Všeobecně vzato cenová úroveň restaurací v Ubudu se pohybuje někde na úrovni českých cen (Praha). Na naše poměry se tedy můžeme slušně najíst.

Nikdy není na škodu zjistit si pár tipů na levné, ale vynikající tradiční ubudské Warungy (restaurace, jídelny).

Po návštěvě Monkey Forestu si rozhodně skočte na jednu z místních specialit Suckling Duck do blízké restaurace Segara Suckling Duck (mapa). Restauraci hledejte mírně zastrčenou ve dvoře za cestovní kanceláří (Perama) u hlavní cesty. V této čisté restauraci Vám naservírují půlku ogrilované kachny (spíše káčátka) se salátem z bambusových klíčků, fazolek a arašídů a miskou chutného vývaru (66K IDR, 124 Kč).

Pokud nemusíte kachnu, doporučím Nasi Campur, tedy opečený šťavnatý kus kuřete s karbanátkem na špejli a salátem (25K IDR).

Restaurace se pyšní na svém billboardu hláškou "Nejlepší kachna ve městě". Dobrou kvalitu jídla můžu potvrdit. Vše bylo čerstvé, velmi chutné a rychle připravené. Ceny za takto připravenou kachnu (Suckling Duck) mohou být v ostatních podnicích klidně až 3x vyšší.

Segara Suckling Duck Ubud

Příjemné posezení v Segara Suckling Duck

Segara Suckling Duck Ubud

Nasi Campur za 25,000 IDR

Segara Suckling Duck Ubud

Půlka Suckling Duck za 66,000 IDR

Za další místní specialitkou Suckling Pig - Babi Guling se vydejte do vyhlášené restaurace Warung Babi Guling Ibu Oka 3, jen pár kroků od Ubud Palace (mapa). Restaurace je provařená mezi turisty a vždy plně obsazená. Kvalita jídla je vynikající, porce tak akorát, jen ty ceny jsou poměrně vysoko. Pokud jste pár, doporučuji místo napravo "u okna" s výhledem do zeleně. Za oběd Pisah (křupavá kůrka, oddělené libové maso, škvarek, prejtový párek, salát, rýže, polévka) si naúčtují 77K IDR (včetně daně).

Warung Babi Guling Ibu Oka Ubud

Babi Guling Pisah za 77,000 IDR

Warung Babi Guling Ibu Oka Ubud

Vývar jako součást Pisah

Komu se nechce čekat fronty na stůl do turistické a drahé Babi Guling Ibu Oka 3, ať se vydá ochutnat specialitu Suckling Pig do prostého lokálního prostředí velmi kladně hodnoceného Warungu Babi Guling Payangan Bu (mapa). Za poloviční peníz (35K IDR) se Vám dostane toho samého jako v Babi Guling Ibu Oka 3 (Pisah). Jídlo bylo tak vynikající, že jsem se musel dvakrát rozmýšlet, zda-li si neobjednat ještě jednu porci, i když se ji už neměl kam dát.

Warung Babi Guling Payangan Ubud

Babi Guling za 35,000 IDR

Velmi chutně připravené a nazdobené tradiční jídlo dostanete v příjemném prostředí dvora Warungu Boga Sari (mapa). Ceny jsou stále přijatelné a estetický dojem z jídla Vás příjemně překvapí. Doporučuji Nasi Campur (kuřecí saté, kreveta, dušené hovězí, tempeh a tofu  v burákové omáčce, rýže a plno příloh, 35K).

Kdo byl v Ubud, jistě zaslechl zmínku o oblíbeném Dewa Warung (mapa). V přátelském rodinném prostředí této terasovité restaurace Vám nabídnou vynikající balijskou a čínskou kuchyni za cenu, které nebudete ani věřit. Vše je zde za hubičku. Vyzkoušejte výbornou polévku Soto Ayam (20K), Fuyung Hay omeletu (22K, bramborák), či výborné Cashew Ginger Chicken (35K). Jo, a Fresh Mint Lemon Juice nemá chybu (12K)!

Dewa Warung Ubud

Cashew Ginger Chicken za 35,000 IDR

Dewa Warung Ubud

Poctivá Soto Ayam za 20,000 IDR

Po čase mě přepadla chuť na křupavé smažené kuře s hranolky a hamburgerem. V Ubudu máte několik možností za velmi libové ceny. Na Jl. Cok Gede Rai hledejte červeno žlutou jídelnu Mr. Crip´s Fried Chicken (mapa). Pokračujete-li dále severně touto ulicí, narazíte na několik velmi levných pouličních stánků rychlého občerstvení. Smažená levná meníčka nabízí také MyDea Fried Chicken v areálu dobře zásobeného obchoďáku Delta Dewata (mapa).

Mr Crips Fried Chicken Ubud

Hambáč s nepravým karbanátkem za 24,000 IDR

Mr Crips Fried Chicken Ubud

Chicken paket za 24,000 IDR

Bydlíte-li v centru Ubudu a chcete si odskočit na jídlo v blízkém okolí, v ulici Jl. Arjuna můžete vybírat hned z několika levných a dobrých rodinných Warungů (mapa).

Warung Arimas Ubud

Pěkný rodinný Warung Arimas na Jl. Arjuna

Warung Arimas Ubud

Ayam Teriyaki Jamur za 20,000 IDR

Warung Arimas Ubud

Bihun Goreng za 20,000 IDR