Z Kuty do Ubudu za 28,500 IDR! Levněji to nejde!

A mám tady další tip pro nezávislé cestovatele, jak se dopravit bezkonkurenčně levně z Kuty do Ubudu. K alternativám popsaných v článku o MHD na Kutě nyní přidávám zaručenou lokální hitovku. A za polovic!

U cestovek typu Perama Travels se nejlevněji na této trase dostanete na 60,000 IDR za osobu. Pokud bydlíte na Kutě a nevadí Vám dojít pár set metrů na zastávku a případně počkat několik desítek minut, pak mám pro Vás poměrně komfortní alternativu, která Vás přijde na méně než na polovinu!

Dobré dodat, že i když si zarezervujete cestu přes Perama nebo Kura-kura bus, zácpy na hlavním tahu kolem Denpasaru Vás stejně neminou. Časový rozdíl doby jízdy zprostředkované cestovkou se tedy nemusí zásadně lišit od níže popisované lokální varianty.

Jak to provést?

Pro dopravu z Kuty na Batubulan Terminal u Denpasaru využijeme služeb veřejné státní balijské hromadné dopravy autobusů Trans Sarbagita. Nejbližší zastávku od Kuty hledejte 1,5 km východně od Jl. Popies 1 přímo ZDE. Na kruháči na Jl. By Pass Ngurah Rai hledejte zanedbanou ocelovou konstrukci s rampou. Zastávka působí nevyužívaným dojmem. Nenechte se mýlit. Každých cca 30 min zde zastaví komfortní klimatizovaný velký modrý autobus trasy 2 (Koridor II Batubulan - Nusa Dua - PP), který Vás doveze přímo na Terminal Batubulan (1h, 3,500 IDR - fixní jízdné).

Autobusy společnosti Trans Sarbagita operují na této trase každodenně od 5 - 21 h a takto nízké jízdné za bezmála 20 km je absolutně nepřekonatelné.

Vypozoroval jsem, že autobus na této zastávce staví každou hodinu něco mezi tři čtvrtě a celou.

Na Terminálu Batubulan, odkud jsou komunikovány všechny spoje na východ a severovýchod Bali (Amlapura, Padang Bai, Kintamani), na Vás čeká trochu toho smlouvání. Lichvářští bemo řidiči to na Vás budou zkoušet s turistickou taxou, typu 100,000 IDR za privátní bemo (bemo spesial) pro dva do Ubudu.  

Nenechte se ukecat a vyžadujte, že klidně počkáte, až se bemo naplní, ale za cenu 20,000 - 25,000 IDR za osobu (místní lidé platí cca 9,000 IDR). A když se jim to nebude líbit, jdete o řidiče dál, či se pokuste nějaké bemo stopnout přímo na hlavní silnici za terminálem.

My si počkali pár minut. Zatímco jsme uhádali cenu na 25K a čekali na další pasažéry, z ničeho nic se objevil další řidič a za stejnou cenu nás nabral do prázdné dodávky a ihned jsme se vydali na cestu.

Na cestu Batubulan - Ubud si vyhraďte dalších 45 - 60 min (i když je to pouhých 13 km).

 

Cesta z letiště Ngurah Rai Airport do Ubudu

Cestovatelé, kteří přilétají na Ngurah Rai a pokračují přímo do Ubudu mohou vyhledat nejbližší zastávku 2. trasy autobusu Trans Sarbagita ZDE. Jízdné 3,500 IDR za dospělou osobu se nemění.

Jsou to sice 2km chůze z letiště, ale komu by se chtělo platit 200,000 IDR za taxíka do Ubudu.

Přímo z letiště by měly vyjíždět autobusy Trans Sarbagita trasy 8 (směr na Terminal Tagal), kde byste pravděpodobně na Sentral Parkir Kuta přesedli na autobusy linky 2.

Oficiálních informací ohledně MHD na Bali je na internetu velmi málo. Pro základní představu o trasách Trans Sarbagita nahlédněte do mapy tras.

levne do Ubudu Trans Sarbagita