Levné možnosti stravování u Khao San Road v Bangkoku

Khao San Road - ve světové komunitě backpackerů je tato ulice vyhlášená jako centrum všeho dění a zábavy. Jedná se o známý pojem a údajně o největší backpackerský uzel jihovýchodní Asie. Po soumraku proudí tisícové davy zábavy chtivých mladíků touto ulicí bez ustání. Na rozdíl od mladých teenagerů vyhledávající jen decibely, levné pivko Chang a nějakou tu povolnou společnost opačného pohlaví, i běžní turisté a cestovatelé sem velmi rádi zavítají. Všeobecně se zóna v okolí Khao San Rd orientuje na zahraniční turisty a nabízí velmi širokou nabídku služeb a turistické infrastruktury. Seženete zde ubytování, hostely, cestovky, restaurace a bary s hlasitou noční živou hudbou. 

Díky masivnímu náporu turistů a napohled vysokým cenám se může ze začátku zdát poněkud obtížné najít příjemnou a levnou restauraci přímo na Khao San.

Po celodenním maratonu po památkách Bangkoku jste se vrátili pořádně vyhládlí zpátky na hotel a uvítali byste užitečné tipy, kde se dobře a levně najíst v blízkém okolí Khao San Road? 

Restaurant One

Co by kamenem dohodil od východního vjezdu do Khao San Rd vyhledejte v jedné z okolních uliček (Thanon Tanao) prostou, ale velmi příjemnou jídelnu Restaurant One - Vegetarian Restaurant and Thai Food (mapa). Obsluhu má na starost sympatická a pohotová paní majitelka se svými kamarádkami. Přinesou Vám tlusté menu a na výběr toho mají vskutku hodně: snídaně (American breakfast 85 THB), vegetariánskou stravu, těstoviny, thajskou a čínskou kuchyni aj. Oběd můžete zalít pivkem Chang (85 - 90 THB), ledovým čajem (20 THB) nebo ovocným šejkem (30-40 THB).

Svými nízkými cenami je Restaurant One ve svém okolí naprosto bezkonkurenční. Přirovnal bych ji k úrovni českého "Mlíčňáku". Pravda, běžné podávané porce budou pravděpodobně pro urostlého muže nedostatečné, ale za tu cenu si můžete poručit klidně dvě. Cena jídel začíná někde na 45 THB a běžně nepřesáhne 60-70 THB (40 - 46 Kč).

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Garlic Pork - Vepřové na česneku, 60 THB

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Mix Pad Thai s bambusovými klíčky a arašídovou drtí, 60 THB - cena stejná jako u pouličních stánků, kvalita znatelně vyšší

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Vepřové Sweet & Sour, 60 THB

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Zeleninová polévka s kokosovým mlékem a rýžovými nudlemi, 45 THB

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Vepřové kari s kapustou, 60 THB

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Rolka z rýžového těsta plněná zeleninou, posypaná arašídovou drtí a přelitá sójovou omáčkou, 70 THB

Pouliční stánky

V nočních hodinách, po celé délce a okolí Khao San Rd, nebude mít rozhodně nouzi o zakoupení všemožného pouličního občerstvení. Nabídka je jak jinak, než obsáhlá: Pad Thai (vegetariánské, kuřecí, vepřové, krevety, 45 - 60 THB), opečená kukuřice (20 THB), wrapy (50 THB), grilované kuře (půlka za 60 THB, mapa), grilované špízy všeho druhu (zeleninové od 12 THB, kuřecí kolem 20 THB za kus), grilované masa (vepřový steak cca 150 g za 70 THB), polévky (40 THB), pokrmy ve stylu kousek ovarového kolena, rýže a zeleninová příloha (40 THB). 

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Hovězí polévka s knedlíčky Mix a rýžovými nudlemi, 40 THB, stánek s polévkou a ovarovým kolenem zde

Hong Kong Noodle House

Zachce-li se Vám poznat nefalšovanou chuť výborné čínské kuchyně, kterou vaří v Hong Kong Noodle, určitě si zajděte sem. Těch 10 minut chůze od Khao San Rd za tu námahu rozhodně stojí. Že jste na místě, poznáte podle visících uvařených kachen přímo v displeji u hlavního vchodu. Nenechte se zmást, interiér restaurace je moderně zařízen a prostory čisté. Ze všech jídelen, stánků a restaurací v okolí Khao San nám nejvíce chutnalo právě zde. Chutě jsou autentické, strava poctivá a ceny jen malinko nadprůměrné. Servírují polévky, kachnu, nudle, knedlíčky, rolky, dezerty. Nahlédněte do menu na ty dobroty!

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Wontons Soup with Duck - knedlíčková kachní polévka jako součást menu, 41 THB

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Roasted Duck and BBQ Pork over rice - kachna a grilované vepřové s rýží, 109 THB

Backpacking.cz: Cheap restaurants on Khao San Road

Pork Dumplings - výborné vepřové knedlíčky, 45 THB

Supermarket 7-eleven

Pro velmi nízko nákladové cestovatele počítající každou korunu mám řešení. Nemusíte být ani tak omezeni financemi, zkrátka hledáte určitou změnu v jídelníčku a Supermarkety 7-eleven jsou vhodnou volbou. Na samé Khao San jsou k dispozici 3 prodejny a jedou nonstop. Nabízí omezený obsah všeho dobrého pro levnou snídani, svačinku nebo večeři. 

Kupte si překapávané kafčo (12 THB), pití (1,5l voda 6,5 THB, 1,5l cola za 12,5 THB, jogurtový nápoj 36 THB), zmrzlinu, toast - sandwich (13 - 25 THB, na počkání ohřejí), teplé párky, hamburgery (30 THB), sladkosti, balené celé obědy různých druhů (od 40 THB, ohřejí na požádání). To vše za HUBIČKU (web)! 

Burger King

Hamburgery a menu nejsou u Burger King v Bangkoku vyloženě levné. Oblíbili jsme si ale zvýhodněnou kombinaci Sundae (19 THB) a kafe (29 THB) pro rychlou svačinku. Slevové akce a nabídky sledujte zde.

Něco na zub

Pokud Vás v nočních hodinách na Khao San překvapí mlsná a dostanete chuť na něco malého na zub, nebudete mít problém sehnat u pouličních stánků něco velmi autentického, něco velmi asijského. Vyzkoušejte! Nebudu prozrazovat, jak to chutná, nechte se překvapit sami!