Letenka do Kanady včetně cesty napříč Kanadou za cenu průměrné letenky!

Dříve nebo později se každý z úspěšných uchazečů o Working Holiday Canada bude zajímat o možnosti, jak se co nejlevněji přepravit z Evropy do Kanady.

Procesem výběru a zakoupení levných letenek jsem již úspěšně prošel a rád bych se podělil o své poznatky a na začátek vás seznámil s cenově výhodnými trasami levných aerolinek.

 

Konečná cena dopravy z ČR do Kanady se samozřejmě odvíjí od cílové destinace v Kanadě. Pro ty, kteří shání co možná nejlevnější letenku z Evropy do Kanady uvádím zajímavý seznam lowcostových linek (cena vč. všech poplatků a 1 odbaveného zavazadla min. 23kg):

 

Dublin – St. John’s – Toronto, West Jet, od 3000 Kč (květen)

Dublin – Toronto, Air Transat, od 5,250 Kč (květen)

Londýn – Toronto, West Jet, od 5,500 Kč (květen)

Řím – Montreal, Air Transat, od 7,300 Kč (květen)

Barcelona – Toronto, Air Transat, od 7,600 Kč (květen)

Paříž – Quebec, Air Transat, od 6,600 Kč (květen)

 

Pokud ale chcete ze své cesty do Kanady vytěžit maximum a vidět co nejvíce muziky za málo peněz, zmíním následující zajímavější a exotičtější kombinace:

 

Pokud vás láká nespoutanost drsné krajiny ležící v podnebném pásu tundry, vulkanicky a geologicky aktivní země posetá vulkány, lávovými poli a termálními prameny kontrastující s ledovci a mrazivými vodami divokých řek stékajících z jejich svahů, pak Island je pro vás ta pravá volba!

 

Oslo – Reykjavík, Icelandair, od 1,800 Kč (květen)

Praha – Londýn - Reykjavík, Ryanair, EasyJet, od 4,200 Kč (květen)

Reykjavík – Toronto, WowAir, od 5,100 Kč, Reykjavík – Toronto, Icelandair, od 6,000 Kč

Reykjavík – Montreal, WowAir, od 5,100 Kč, Reykjavík – Montreal, Icelandair, od 6,100 Kč

 

Je-li libo něco teplejšího, turistického nebo dovolenkového a s mnohem příjemnějším subtropickým podnebím? Vydejte se do džungle ve vnitrozemí, prozkoumejte ostré útesy na pobřeží, okuste vodu průzračných jezer v údolích a naložte se do termálních pramenů – to vše na jednom (alespoň) z 9 odlehlých portugalských ostrovů sopečného původu – na Azorech!

 

Lisabon – Ponta Delgada (Azory), Ryanair, od 1,500 Kč (květen)

Ponta Delgada – Toronto, Sata International, od 5,000 Kč (červen)

 

Pro srovnání cen letenek rozhodně využívejte webové srovnávače skyscanner a skypicker, které vám dají základní informaci o ceně, kterou pak můžete dále ověřit na portálech jednotlivých leteckých společností nebo zprostředkovatelských cestovních agentur. Většinu cen jednotlivých tras uvádím s odletem v květnu 2016. Obecně nejvýhodnější termín na odcestování do Kanady z hlediska úspory nákladů za letenky se jeví právě květen. Na výjimku zimních měsíců ceny letenek vzrostou oproti květnovým cenám o cca 1,500 – 2000 Kč. V období prosinec – březen očekávejte nárůst i o 5000 Kč.

 

Klíčem úspěchu je pravidelné ověřování cen letenek na požadované trase.

 

S notnou dávkou štěstí jsme tak narazili na úžasnou nabídku společnosti Icelandair (ještě před zveřejněním na Cestujlevně) na trase Mnichov – Reykjavík – Toronto za 5,036 Kč na osobu včetně odbaveného zavazadla, všech poplatků a pouhých 11 hodin na cestě.

 

Pro cestu z pražského Florence na Mnichovské letiště využijeme služeb Flixbus za 10 EUR (270 Kč).

 

MEGA TIP na závěr

Chystáte-li se hledat práci v Britské Kolumbii, počítejte s nejnižší cenou letenky Praha (Katowice) – Vancouver kolem 11 tisíc (květen, červen). Běžná cena se však pohybuje v rozmezí 12,5 – 13 tisíc Kč.

 

My jsme se rozhodli hned ze začátku procestovat celou Kanadu vlakem z Toronta až na západní pobřeží do půvabného Vancouveru. Na stránkách kanadských drah (http://www.viarail.ca/) objevíte čas od času perfektně naceněné tarify Economy Escape Fare, které rozhodně stojí za důkladné zvážení.

 

Na trase Toronto – Vancouver jsme navolili dvě zastávky ve městech Winnipeg a krásném přírodním parku Jasper.

Hned vedle transsibiřské magistrály napříč Ruskem je právě tato trať napříč Kanadou jedním z cestovatelských TOP snů. Tento čtyřdenní výlet vlakem z východního na západní pobřeží Kanady čítající bezmála 4,500 km nás ve slevě přišel na 400 CAD na hlavu (7300 Kč)!

 

S přihlédnutím k tomu, že vnitrostátní letenka mezi Torontem a Vancouverem přijde v přepočtu na 4 tisíce Kč, je nabídka kanadských železnic za 7,3 tisíce naprosto bezkonkurenční (ušetříte za 4 noci na hotelu). Cestovatelé mají při cestě vlakem napříč Kanadou dostatek času a pohodlí si dokonale vychutnat dech beroucí přírodu, skrz kterou vlakový koridor postavený na začátku 20 st. vede.

 

Tyto stránky zaměřuji na nízkonákladové cestování, proto tedy nesmí chybět závěrečná kalkulace výdajů cesty do Kanady:

Vlak Olomouc – Praha, 150 Kč

Flixbus Praha – Mnichov, 270 Kč

Letenka Icelandair Mnichov – Toronto, 5,036 Kč

Vlak ViaRail Toronto – Vancouver, 7,300 Kč

CELKEM 12, 756 Kč

 

Za cenu průměrné letenky Praha – Vancouver dostanete jedinečnou možnost prozkoumat Kanadu unikátním způsobem a to vlakem na jedné z nejdelších vlakových tratí světa!

 

Spolu s naším dalším úlovkem letenky Praha – Dubaj – Bangkok – Melbourne – Auckland za 9,254 Kč se letenka do Toronta včetně cesty vlakem Kanadou za 12,800 Kč řadí mezi naše nejlepší úlovky posledních dvou let.

 

Sledujte můj blog a dozvíte se více o cestě vlakem napříč Kanadou.