Eurovelo 6: Na kole napříč Evropou - Kempy

Backpacking.cz: Eurovelo 6 na kole

Velmi podrobný seznam kempů na trase EV6: Tulln - St. Brevin (Rakousko, Německo, Švýcarsko, Francie). Mapy, ceny za ubytování a informace ohledně doplňkových služeb. Léto 2017.

Autokemp Dvůr Honětice, Honětice, 220Kč

Velmi příjemný zapomenutý rodinný kemp/statek u osvěžujícího vodního biotopu. Pán majitel - velký sympaťák potom, co zjistil, jakou vzdálenost máme v plánu ujet, nám nechal na baru 4 piva zdarma.  K dispozici nádherné čisté sprchy a WC, el. přípojka pro kempink a v neposlední řadě pivo Rychtář za 24 Kč.

Backpacking.cz - EV6: Autokemp Dvůr Honětice
Backpacking.cz - EV6: Autokemp Dvůr Honětice

Kemp Slovácký Dvůr, Ostrožská Nová Ves, 300 Kč

Pěkný, čistý, nový kemp/statek. Moderní toalety, elektřina na stanovém stání, k dispozici letním kuchyňka vč. vybavení a nádobí. V přilehlé restauraci možno připojení na Wifi zdarma, pivko Bernard 11 za 29 Kč, hermelín za 59 Kč. Krásný kemp s možností ubytování v chatkách a sudech.

Backpacking.cz - EV6: Slovácký Dvůr
Backpacking.cz - EV6: Slovácký Dvůr

Kemp Josef, Dubňany, 150 Kč

Postavili jsme si stan hned vedle el. přípojky, Wifi jsme chytali přímo ve stanu. V restauraci u bazénu nabízí pivko Litovel za 30 Kč a základní občerstvení. Sociálka stará, ale Ok.

Backpacking.cz - EV6: Kemp Josef

Kemp Pálava, Nové Mlýny, 180 Kč

Trochu komunistický, ale udržovaný kemp nabízí vše potřebné – restauraci s levnými hotovkami (výpečky se zelím za 80 Kč, pivo Starobrno za 29 Kč), čisté toalety, vybavenou kuchyňku, Wifi, zdarma dřevo na oheň.

Backpacking.cz - EV6: Kemp Pálava

Vodácký kemp Hrádek, Hrádek, 120 Kč

Velmi prosté tábořiště ideální pro jednodenní přenocování vodáků nebo kolařů. Během odpoledne odtud postupně odvezli 80 lodí. Před západem slunce šrumec ustal a my se v kempu ocitli sami. K dispozici je suchý záchod a možná hygiena v řece, přístřešek s ohništěm. Pro vstup je nutné volat správce (z půjčovny lodí), případně si ho odchytnout přímo na místě.

Backpacking.cz - EV6: Kemp Hrádek

Kemp Zwentendorf, Zwentendorf a.d.D (AU), 16,6 EUR

Základní, ale upravené tábořiště nabízející čisté toalety (horká sprcha), 6-8 zástrček ze strany budovy toalet. Každý večer kolem 19 hod přichází správce vybrat poplatek.

Backpacking.cz - EV6: Kemp Zwentendorf

Kemp Melk, Melk, 14 EUR

Prosté travnaté stání pro stany a vozidla. Platí se v Penzionu/Restauraci Fahrhaus Jensch u vchodu do kempu. Starší čisté sprchy naleznete v suterénu penzionu. Nečekejte Wifi, ani elektrické připojení zdarma. Jedná se o udržované pěkné místo na břehu Dunaje přímo na trase EV6.

Backpacking.cz - EV6: Kemp Melk

Kemp Ausee, Ausee, 10 EUR

Tento kemp je spíše místem pro stabilně umístěné obytné přívěsy a karavany v okolí rozlehlého jezera. Z karavanů je zde vytvořená celá čtvrť. Přes den je jezero hojně využíváno návštěvníky ke koupání a vodním sportům. Na správce se ptejte v restauraci nebo v kiosku. My jsme na něj čekali neuvěřitelnou hodinu a půl. Stanová plocha se rozprostírá před budovou v rekonstrukci u vchodu do areálu. Naskytne se Vám zde pěkný výhled na jezero. K dispozici jsou na stání napájecí USB stanice, stoly, studené sprchy zdarma (teplá za 1 EUR). Kemp Ausee je pěkné místečko na odlehlém ostrově u Linze.

Backpacking.cz - EV6: Kemp Ausee

Kemp Ottensheim, Ottensheim, 14 EUR

Tento klidný rodinný kemp je velmi příjemným místem pro přenocování. Čekala na nás posekaná zahrádka u řeky s výhledem do polí. K dispozici jsou čisté sprchy a WC, zásuvky ve sprše, krytý přístřešek, Wifi v restauraci přes cestu. Billu, Lidl a Spar hledejte ve vesnici kilometr od místa. Tento kemp rozhodně doporučuji!

Backpacking.cz - EV6: Kemp Ottensheim

Kemp Kohlbachmuhle, Kohlbachmuhle (D), 19 EUR

Kemp u Penzionu a restaurace je poměrně drahý na to, co nabízí. Nicméně sprchy a záchody jsou čisté a Wifi se dá chytnout i ve stanu. Pračka je za 3 EUR. Pravděpodobně ekonomičtější možnost je zvolit kemp v Kasten na druhém břehu řeky.

Kemp Nesslbach, Nesslbach, 14 EUR

Udržovaný, čistý kemp, super WC a teplé sprchy, zastřešené místo k posezení, kuchyňka, umývárna, pračka a sušička (3 EUR x 2). Nádherný a TOP kemp za tyto peníze. Wifi zde není.

Backpacking.cz - EV6: Kemp Nesslbach

RKC kemp Regensburg, Regensburg, 14 EUR

Hezké místo v hájku, čisté toalety, zásuvky, pitná voda a automat s levným pitím (limonáda 0,5 EUR, pivo 1,5 EUR).

Vohburg Biwakplatz, Vohburg, a.d.D., 0 EUR

Toto dokonalé tábořiště bylo jediným místem za celý náš výlet, kde jsme měli možnost přespat zcela zdarma. Biwakplatz hledejte hned za mostem u řeky. Dle informativní tabule u vjezdu je 1 noc zdarma. Je zde nějaká ohlašovací povinnost, ale za celou noc nás nikdo nepřišel zkontrolovat. Za 0 EUR toho dostanete opravdu hodně – čisté toalety a sprchy s teplou vodou, zásuvky a dostatek upraveného travnatého prostoru pro stanování.

Backpacking.cz - EV6: Biwakplatz

Campingplatz Donau Ruderclub Neuburg, Neuburg a.d.D., 17 EUR

Nabízí čisté sprchy, umývárnu, zásuvky, vyhrazený plácek u řeky pro stany. Tento vodácký kemp byl trochu zanedbaný, ale na jednu noc pořád Ok.

Backpacking.cz - EV6: Campingplatz Neuburg

Kemp Dillingen Donaucamping, Dillingen a.d.D., 14,7 EUR

Nabízí příjemné zázemí, teplé sprchy zdarma, zásuvky, Wifi zdarma ve stanu, levnou restauraci. To vše v těsné blízkosti řeky.

Backpacking.cz - EV6: Campingplatz Dillingen

Gasthaus Hirsch, Ersingen, 14 EUR, mapa

Majitel penzionu nám nabídl příjemný kemp plácek za barákem se vším potřebným. K dispozici jsou teplé sprchy se zásuvkou v kontejneru, Wifi, židličky a stoly na travnaté ploše. Kemp leží přímo na EV6. Vřele dopručuji!

Backpacking.cz - EV6: Campingplatz Hirsch

Campingplatz Out&Back, Sigmaringen, 17,5 EUR

Je silně komerční záležitost. Hlavně v době naší návštěvy o víkendu (sobota) byl kemp přelidněný grilujícími rodinkami a hloučky popíjejících lidí. Pro samotné stanování bylo vyhrazeno mizerné neupravené místo poseté kameny, bez el. přípojky, případně Wifi. Při platbě na recepci jsme dostali každý 1 žeton na teplé sprchy, každý další se platí. Vzdálené sociální zařízení bylo přes přelidněnost špinavé a páchnoucí. Sprchy akceptují na provoz jedině žeton, neočekávejte tedy žádnou studenou sprchu zdarma.

 

Campingplatz Wagenburg, Hausen im Tal, 13 EUR

Základní kemp na samém břehu řeky nabízející čisté a prostorné sprchy a WC (horká sprcha za 1 EUR/7 min). Velmi příjemná obsluha v kiosku – recepci. Zde můžete zakoupit základní pochutiny, pivo a zmrzlinu. V létě o víkendu může být opět zaplněn rodinkami. Praní za 2,5 EUR, sušení 30 min za 1 EUR (prášek v ceně).

Backpacking.cz - EV6: Campingplatz Wagenburg

Campinggarten Wahlwies, Wahlwies, 20,5 EUR

Udržovaný, ale drahý kemp nabízí pračku, teplé sprchy zdarma, Wifi zdarma, příjemné posezení na venkovní terase (možno zakoupit drink na recepci), umyvadla a dřezy. Možno nechat nabít telefon na recepci.

Backpacking.cz - EV6: Campingplatz Wahlwies

Freibad Camping Jestetten, Jestetten, 18,5 EUR

Trochu dražší kempink u městského bazénu toho nabízí překvapivě hodně: teplé sprchy zdarma, Wifi zdarma, gril, zásuvky, pračka (50 c/30 min), koupání v bazénu v ceně.

Backpacking.cz - EV6: Campingplatz Jestetten
Backpacking.cz - EV6: Camping Le Safari

Kemp Les Lumes, L´Isle sur le Doubs, 13,2 EUR

V sobotu byl trochu přelidněný, což se projevovalo na omezené kapacitě sociálky. Ale čistota byla na výbornou. Přes kvanta lidí je nabíjení na toaletě prakticky nemožné, ale celkově se jednalo o pěkný kemp. Teplé sprchy jsou zdarma a Wifi snad k dispozici na recepci.

Camping de la Plage, Chalezeule, 20 EUR

Wifi zdarma, teplé sprchy zdarma, dostatek zásuvek v koupelně. K dispozici papír a mýdlo na WC, na rozdíl od dvou předchozích kempů. Všude byly mraky lidí a za 20 EUR se nám kemp jevil drahý a velmi komerční (jak to u velkých měst bývá).

Backpacking.cz - EV6: Camping de la Plage

Camping Les Herlequins, St. Jean de Losne, 14,5 EUR

Zde jsme opět uplatnili slevu pro kolaře cestující na Svato-Jakubské trase. Paní majitelka nás navíc uvítala sklenicí vychlazené vody. Za necelých 15 EUR jsme dostali místečko s elektřinou, poblíž stolů u dětského hřiště. Toalety a umývárny byly čisté, pračka a sušička jsou k dispozici (4+3 EUR). Na Wifi si skočte do místní restaurace, kde můžete zakoupit také něco jednoduchého k zakousnutí.

Backpacking.cz - EV6: Camping Les Herlequins
Backpacking.cz - EV6: Camping Les Herlequins

Camping du Pont de Bourgogne, Chalon sur Saone, 22 EUR

Tak jak to bývá u přelidněných kempů u velkých měst zvykem, za mnoho peněz se Vám dostane málo muziky. Za 22 EUR jsme vyfasovali neoznačený kousek trávy na rozcestí na cestě k umývárnám. Všude kolem nás proudily davy lidí do umýváren a z mnoha na nás nalepených okolních stanů jsme slyšeli každé šustnutí. K dispozici jsou teplé sprchy, toaletní papír, Wifi pouze u recepce (nefunguje vždy). Tento hrůzný kemp Vám v době letní sezóny rozhodně nemůžu doporučit!

Backpacking.cz - EV6: Camping du Pont de Bourgogne

Camping du Lac Palinges, Palinges, 19 EUR

Úžasný kemp nabízející zdarma pračku, horké sprchy, Wifi a kafe zdarma na recepci. Velmi čistý a udržovaný kemp. Dostalo se nám vlastního travnatého přiděleného plácku s výhledem na jezero. Snack autobus je na místě. Kemp rozhodně doporučuji.

Backpacking.cz - EV6: Camping du Lac Palinges
Backpacking.cz - EV6: Camping du Lac Palinges

Camping Gué de Loire (Municipal), Diou, 10,9 EUR

Lowcostový a pěkný kempík vybudovaný hned vedle travnaté relaxační zóny a hřiště na břehu řeky. K využití špinavější sociálka v přízemí správní budovy příslušící k hřišti. Kvalita umýváren nic moc, ale horké sprchy jsou zdarma a k přihřátí pokrmů dobře poslouží společná mikrovlnka. Wifi a nabití telefonu je za příplatek na recepci.

Backpacking.cz - EV6: Camping Gue de Loire

Camping Municipal la Saulaie, La Charité sur Loire, 13,6 EUR

Pokud se Vám naskytne možnost vybrat si místo osobně, doporučuji spot kolem čísla 45, naproti nefunkčnímu bazénu. Tato část kempu nabízí podstatně více soukromí než vyhrazený pás pro kolaře dole u plotu u řeky. K dispozici je TV místnost s posezením, zásuvkami a lednicí, Wifi zdarma, horké sprchy zdarma, praní + sušení + prášek za 5 EUR.

Backpacking.cz - EV6: Camping Municipal la Saulaie

Camping Touristique de Gien, Gien, 15 EUR

Za speciální cenu pro cyklisty dostanete horké sprchy, bazén, plácek s pěkným výhledem na řeku a zámek Gien (vzhledově se Gien velmi podobá La Charité). Wifi Vám naúčtují za 3 EUR, praní a sušení máte za 5+3 EUR.

Backpacking.cz - EV6: Camping Touristique de Gien

Camping de I´Isle des Moulins, Jargeau, 15 EUR

Trošku zastaralý, ale pěkný kemp nabídl teplé sprchy, Wifi zdarma, zásuvky na WC nebo v umývárně, pračku za 5 EUR.

Camping Val de Blois, Blois, 15,38 EUR

Velmi nás překvapil sympatický kemp Blois. Za poměrně lidovou cenu nám nabídli vyhrazené zatravněné místo, Wifi zdarma, horké sprchy, pračku a sušičku za 8 EUR, volný vstup do vyhřívaného venkovního bazénu vedle, možnost posezení a nabíjení telefonu v zastřešené recepci. Taktéž existovala možnost zakoupení základního občerstvení, konzerv a cyklodoplňků přímo na recepci. Velmi pěkný a prostorný kemp, doporučuji.

Backpacking.cz - EV6: Camping Val de Blois
Backpacking.cz - EV6: Camping Val de Blois

Camping de la Confluence, Savonnieres, 16,4 EUR

Standardní kemp, který svému 3 hvězdičkovému hodnocení vůbec neodpovídá. Wifi je zdarma, sprchy jsou horké, ale toalet a sprch je pro celý kemp žalostně málo (4 WC/6 sprch, rozděleno mezi muže a ženy). Poměrně předražený kemp.

Backpacking.cz - EV6: Camping de la Confluence

Camping Au Bord de Loire, Gennes, 16,4 EUR

Očekávejte Wifi zdarma, horké sprchy, praní a sušení za 6 EUR a pěkný kemp. Zvolte o dost lepší sociálky v nové budově nedaleko recepce.

Camping de la Promenade, Montjean S. L., 18 EUR

Možnost výběru místa dle chuti. Na vyhrazeném plácku máte k dispozici zdarma zelenou napájecí elektrickou stanici. V kempu dostanete Wifi zdarma (po celém kempu), teplé sprchy, Tv místnost, bazén, praní a sušení za 8 EUR (zastaralé mašiny – nedoporučuji zde prát). Příjemný kemp.

Camping du Migron, Le Migron, 8 EUR

Za tyto neskutečné peníze dostanete zlatou klasiku – 2 umývárny, teplé sprchy, zásuvky na WC, posezení v krytém stanu a opravdu hodně místa pro kempování na louce.

Backpacking.cz - EV6: Camping du Migron

Camping Le Pas du Gu, Les Rochelets, 13,5 EUR

Za velmi nízkou cenu ve srovnání s konkurencí Vám nabídnou Wifi zdarma na recepci, horké sprchy, místo na kempování dle výběru (a výběr je velký), nabíjení v umývárně nebo na recepci. Nabídnou Vám taktéž levné pivo (1,5-2 EUR) a kafe (0,5-1 EUR). Víc jsme si vskutku nemohli přát. Vybrali jsme si slunné místo s částečným zastíněním pod klenutými stromy, s dostatkem prostoru kolem nás a klidu ve srovnání s okolními komerčními velkými kempy. Vyperete za lidové 3 EUR.

Camping des Loriettes, Pornichet, 17,9 EUR

O poznání komerčnější kemp, než ten předchozí. Dostane se Vám podstatně méně přiděleného prostoru na stanování, placené Wifi (šíleně drahé), teplých sprch. Pozitivem kempu je jeho příhodná poloha ke stanici nádraží, cca 11 km.

Campingplatz Bachtalen, Mohlin (CH), 20 EUR

Poměrně slušný kemp. Mezi obytnými karavany je vyhrazen plácek pro stany, naproti sociálce s teplými sprchami a čistým WC. Uvařit si můžete na sporáku v kuchyňce vybavené stoly, lednicí a zásuvkami. Wifi máte zdarma, tak jako občasný smrad přivanutý vánkem z nedaleké čističky.

Kemp Le Safari, Mulhouse (F), 10 EUR

Tento kemp za městem Mulhouse v příjemné oáze borovic dává slevu cyklistům. Za 10 EUR neočekávejte toaletní papír na toaletě (tak jak ve většině kempů po Francii), ani neočekávejte každodenní úklid sociálky. Dostane se Vám ale teplé sprchy zdarma, bazén k dispozici a pračky (4,5 EUR + 3 EUR).