Elektronika v Ho Chi Minh (Saigon)

Ho Chi Minh, Vietnam

Jste na cestách a plánujete koupi nového laptopu, tabletu, Iphonu nebo Macbooku?

Žádný problém, Ho Chi Minh je tím ideálním městem! K mému překvapení, v centru města Vás na každém kroku upozorňují poutače na všemožné prodejny elektra, hlavně na obchody s mobily a notebooky. Sám jsem sháněl nějaký cestovní tablet/notebook. Jak tomu bývá, první jsem na internetu vyhledal, porovnal a vybral pár přijatelných modelů a pak jsem se na ně šel podívat naživo. Nutno říct, všechny vybrané modely jsem našel v místních Show roomech, zkrátka pohoda jako v Praze.

 

Oproti některým asijským městem (např. v Indonésii), Ho Chi Minh jde s dobou a nabízí v luxusních shopech jen to nejlepší s aktuální nabídkou nejnovějších modelů na trhu. Sehnat nejnovější výrobky typu Iphone 6, či MacBook vám zabere jen pár okamžiků. Díky velké konkurenci lze při brouzdání po obchodech narazit na vskutku pěkné akce!

Uvádím několik obchodů, které mě zaujaly širokým sortimentem elektra za dobré ceny.

  • Phong Vu (District 1)

Na křižovatce ulice Nguyen Thi Minh Khai a Cach Mang Thang Tam jsou Vám k dispozici hned dva obchody. Jeden několika patrový s notebooky, tablety a druhý menší s mobilními telefony. Výběr je vskutku obrovský a www mají pravidelně aktualizované.

 

http://www.phongvu.vn

Backpacking.cz: Electronics stores in Ho Chi Minh - Saigon
  • Nguyenkim (District 1)

Na Saigonu zajděte na křižovatku Yersin a Tran Hung Dao. Velký obchoďák s cenami nepatrně níže oproti konkurenci.

 

​http://nguyenkim.com

Backpacking.cz: Electronics stores in Ho Chi Minh - Saigon
  • Vinpro

Elektro se zajímavými promo akcemi (např. Iphone 6 za 14mil VND) se nachází v horním patře obchodního domu Vincom Center na ulici Le Thanh Ton.

http://vinpro.net/

Backpacking.cz: Electronics stores in Ho Chi Minh - Saigon
  • Mobilová ulice Ba Thang Hai

Tak tady seženete všechno – od předem aktivované SIM přes mobily až po TV. Je to jedna velká elektro ulice a symbol nakousnutého jablka na Vás kouká ze všech stran.

Na Ba Thang Hai nemusíte pouze nakupovat, pokud máte jakýkoliv problém s Vašim mobilem (vč.Iphone), vypravte se sem.

Z osobní zkušenosti mohu doporučit servis Giakien (viz. mapa), kde si za zlomek ceny a pár hodin práce poradí s většinou závad jako je prasklé sklo, výměna Wifi čipu, výměna baterie atd.

 

Takhle jsme nechali vyměnit Wifi čip u Iphone 4S za 600,000VND a za 5h jsme si šli pro opravený telefon.

Backpacking.cz: Electronics stores in Ho Chi Minh - Saigon

Je třeba zvážit to, že většina obchodů poskytuje standardně záruku 1 roku na výrobky pouze na území Vietnamu. Pokud není specifikováno jinak (např. globální záruka), v případě reklamace bude nutné poslat výrobek zpět do Vietnamu. A na to je třeba mít většinou 3 osobu, která výrobek osobně reklamuje a posléze vyzvedne, firmy totiž nechtějí přebírat vadné výrobky přicházející ze zahraničí/posílat opravené výrobky zpět do zahraničí. Myslete tedy na to!

 

Nákupům zdar!